Matematyczne


Redaktor działu:
Joanna Polechońska (jpolechonska(at)wp.pl)
nauczycielka w Gimnazjum nr 1 we Wrocławiu


Zobaczyć Matematykę (VII)

Celem konkursu jest propagowanie treści matematycznych za pomocą wizualizacji komputerowych, a jego adresatami są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Uczestnik musi przygotować samodzielnie stronę w języku HTML z użyciem animacji typu gif. Tematem pracy powinno być zagadnienie matematyczne przedstawione w sposób poglądowy, atrakcyjny i ułatwiający zrozumienie prezentowanych treści. Inspiracją mogą być prace studentów matematyki UJ zamieszczone na stronie organizatora . 


Międzynarodowe Mistrzostwa w GMiL (XXVIII) Mistrzostwa Polski w GMiL (XII)

Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych to wspaniały konkurs dla miłośników matematyki w każdym wieku i na każdym poziomie wtajemniczenia - od siedmiolatków po emerytów, od rozpoczynających przygodę z matematyką pierwszoklasistów, poprzez amatorów, po zawodowych matematyków. Każdy znajdzie coś dla siebie. To jedyny konkurs w Polsce o tak szerokim spektrum uczestników.


Wrocławski Maraton Matematyczny (IIIX)

Rozwiązywanie zadań "do upadłego" jest świetną zabawą i przygodą z matematyką. Na wrocławski maraton niektórzy przyjeżdżają specjalnie z odległych miejscowości, a nawet z zagranicy. W sumie bierze w nim udział 2,5 tysiąca osób podzielonych na 5 kategorii: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, dorośli-amatorzy i dorośli-profesjonaliści. 


Mistrzostwa Polski w Geometrii Elementarnej (XII)

Jest to jedyny konkurs w swoim rodzaju. Propaguje rozwiązywanie zadań klasycznymi metodami geometrii elementarnej (bez metod analitycznych i trygonometrii), rozwija wyobraźnię geometryczną i myślenie dedukcyjne. Organizatorom zależy na otwartym charakterze Mistrzostw, dlatego zaproszenie kierują nie tylko do uczniów gimnazjów i ponadgimnazjalnych, ale też do studentów, nauczycieli i rodziców.


Mistrzostwa Wrocławia w Szybkim Liczeniu (IX)

Mistrzostwa organizowane są od 2006 roku pod patronatem wiceprezydenta Wrocławia. Biorą w nich udział zawodnicy indywidualni oraz drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjów. Prowadzona jest także klasyfikacja najlepszych szkół. W poszczególnych konkurencjach wymagana jest znajomość tabliczki mnożenia, technik sprytnych rachunków i obsługi kalkulatora przy wykonywaniu działań złożonych.

Powrót na górę strony