Na czasie

Na czasie

24 VI rozpoczną się zajęcia intensywnego, wakacyjnego kursu zawodowego języka angielskiego dla nauczycieli English for Mathematics Teachers.


30 VI ogłoszone zostaną wyniki tegorocznych matur.


Do 6 VII trwa rekrutacja na studia matematyczne I stopnia na UWr i PWr. Wyniki będą znane 8 VII (PWr) i 11 VII (UWr).


W dniach 10-14 VII odbędzie się w Berlinie XXII Szkoła Dydaktyki Matematyki Quality Class z udziałem wrocławskich studentów z UWr.


W dniach 12-23 VII odbędzie się w Rio de Janeiro LXVIII Międzynarodowa Olimpiada Matematyczna.


W dniach 15-19 VII odbędzie sie w Berlinie międzynarodowa konferencja dydaktyków matematyki  CIEAEM 69.


W dniach 21-23 VII we Wrocławiu odbędą się I Mistrzostwa Europy Juniorów w Shogi.


24 VII w godz. 10-15 organizowany jest w IM UWr kolejny Międzynarodowy Piknik Matematyczny (s. 601). Zajęcia będą prowadzone w jęz. angielskim.


W dniach 27-31 VII odbędzie się na uniwersytecie Waterloo w Kanadzie XX konferencja Bridges.


W dniach 23-26 VII w IM UWr odbędą się warsztaty przygotowawcze dla 8-osobowej reprezentacji Polski na XV Międzynarodową Olimpiadę Lingwistyczną, która odbędzie się w dniach 31 VII - 4 VIII w Dublinie.


6 IX wykład popularnonaukowy dla szerokiej (ale wyrobionej matematycznie publiczności) wygłosi genialny australijski matematyk, laureat medalu Fieldsa 2006 - Terence Tao.


Galeria Pod Hugonem w IM UWr zaprasza na pokonkursową wystawę prac finalistów VIII edycji Konkursu Matematycznego Origami Żuraw.


Trzecim laureatem nagrody im. Kamila Duszenki został Thomas Koberda z University of Virginia (USA). Nagrodę przyznano za prace z niskowymiarowej topologii i geometrycznej teorii grup.


Powrót na górę strony