Na czasie

Na czasie

28 IV ostatni (w życiu) dzień w szkole spędzą uczniowie klas maturalnych.


W dniach 28 IV - 3 V odbędzie się wyjazd nauczycieli Matematyczny Kijów w ramach projektu "Poznajemy matematyczną Europę". W programie jest m.in. zwiedzanie elektrowni w Czarnobylu.


Do 30 IV można przesyłać nagrania (audio lub video) urzekającego dowodu (z matematyki, informatyki, fizyki lub astronomii) na konkurs miesięcznika Delta "Piękny dowód". Przykładowe filmy są tutaj, a regulamin konkursu - tutaj.


4 V rozpoczynają się egzaminy maturalne. Trzymamy kciuki za abiturientów!


6 V odbędzie się finał XVI edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych w kategorii szkół podstawowych.


6 V w IM UWr o godz. 10 w sali HS w ramach Wrocławskich Spotkań Matematycznych odbędzie się wykład Agaty Hoffmann (IM UWr) "Co w matematyce piszczy" dla uczniów SP.


6 V odbędą się kolejne spotkania kółek Matematyka dla myślących (SP, GM, LO).


6 V odbędzie się w IM UWr kolejne spotkanie Klubu Shogi.


7 V w godz. 9-14 w IM UWr odbędą się kolejne zajęcia kursu zawodowego języka angielskiego dla nauczycieli matematyki English for Mathematics Teachers.


9 V odbędzie się finał do XI Konkursu Gimnazjalistów o Laur Hugona organizowanego przez wrocławskie GM 1 im. Hugona Steinhausa. Po zawodach wykład nt. "Matematyka w muzyce i muzyka w matematyce" wygłosi prof. Marek Bożejko (IM UWr).


9 V w IM UWr odbędą się kolejne zajęcia kursu dla nauczycieli p.n. Specyficzne trudności w uczeniu się matematyki prowadzonego przez dr Elżbietę Kalinowską (IM UWr).


13 V w godz. 14:30-19:30 i 14 V w godz. 14:30-9-13:30 w IM UWr odbędą się zajęcia kursu języka niemieckiego dla nauczycieli matematyki Deutsch für Mathematiklehrer.


Galeria Pod Hugonem w IM UWr zaprasza na pokonkursową wystawę prac finalistów VIII edycji Konkursu Matematycznego Origami Żuraw.


Galeria Łącznik na Wydziale Matematyki i Informatyki UWr zaprasza na pokonkursową wystawę plakatów promujących LI konkurs PTM na najlepszą pracę studencką z prawdopodobieństwa i zastosowań matematyki.


Powrót na górę strony