Na czasie

Na czasie

15 X mija termin wysyłania rozwiązań zadań z XIV edycji Olimpiady Matematycznej Juniorów.


15 X  rozpoczyna się elektroniczna rejestracja do międzynarodowych zawodów matematyczno-fizycznych Naboj Junior.


16 X odbędą się eliminacje szkolne do XVI Dolnośląskiego Konkursu Matematycznego zDolny Ślązaczek.


18 X o godz. 12:30 na posiedzeniu seminarium Wydziału MiI UWr (sala 119 II) odczyt "Topology and Sheaves for Natural Language Understanding?" wygłosi Włodzimierz Zadrożny (University of North Carolina at Charlotte).


20 X w IM UWr odbędą się zajęcia Międzyszkolnych Kółek Matematycznych: Matematyki dla Myślących JUNIORÓW (s. HS) i SENIORÓW (s. 607), a 27 X - Matematyki dla Myślących MŁODZIKÓW (s. 601) oraz Olimpijskiego JUNIORÓW (s. WS) i SENIORÓW (s. 607).


20 X o godz. 10 w IM UWr (sala HS) odbędzie się kolejne spotkanie dla nauczycieli uczniów startujących w Olimpiadzie Matematycznej Juniorów.


20 X w sali 711 IM UWr w godz. 11-14 odbędą się kolejne zajęcia Klubu shogi prowadzone przez absolwenta WMI UWr Wojciecha Jedynaka.


20 X obchodzony jest Światowy Dzień Statystyki ustanowiony przez ONZ.


Do 20 X w galerii "Łącznik" można zwiedzać wystawę “Mathematics, Humanities, Technology".


22 X odbędą się eliminacje szkolne do XIX Dolnośląskiego Konkursu Matematycznego i XVIII Dolnośląskiego Konkursu Fizycznego zDolny Ślązak Gimnazjalista.


W dniach 26-28 X w Sielpi odbędzie się XI konferencja Stowarzyszenia na rzecz Edukacji Matematycznej nt. "Kolory matematyki".


Do 31 X przyjmowane są zgłoszenia szkół do XVIII edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych.


Do 31 X można przystąpić (online) do rozwiązywania zadań z etapu eliminacyjnego II Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego. II etap eliminacji (także online) będzie rozegrany 24 XI.


Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Portalowych Lig Zadaniowych: podstawówkowej (kl. 4-6 SP), gimnazjalnej (kl. 7-8 SP i 3 GM), licealnej, z geometrii elementarnej, z lingwistyki matematycznej, z historii matematyki, ligi łamigłówkowej, kalkulatorowo-komputerowej i dla tropicieli wrocławskich skarbów.


Do końca semestru w galerii "Pod Hugonem" w IM UWr można zwiedzać wystawę modeli ażurowych Piotra Pawlikowskiego - nauczyciela z I LO w Kluczborku.


Powrót na górę strony