Na czasie

Na czasie

Ogłoszono listę półfinalistów XVIII Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Jest na niej 29 zawodników z Wrocławia (LO 3, 5, 7, XIII, XIV, ALO PWr). Etap okręgowy będzie rozegrany 29 II.


16 I odbędzie się finał matematyczny XX edycji konkursu zDolny Ślązak. Finał fizyczny odbędzie się 18 I.


Do 17 I przyjmowane są zgłoszenia szkół podstawowych do XV edycji Wrocławskiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez V LO Ww. Eliminacje szkolne odbędą się 24 I.


Do 17 I w galerii Entropia (ul. Rzeźnicza 4) można zwiedzać wystawę prac artystów z różnych wydziałów wrocławskiej ASP pt. Wystawa Wzorowa. Jest to ostatni event związany z obchodami Jubileuszowego Roku Matematyki we Wrocławiu.


18 I w IM UWr odbędą się zajęcia Matematyki dla Myślących juniorów (s. A), a 25 I - ostatnie w tym semestrze spotkania kółek olimpijskich seniorów (s. 607) i juniorów (s. 606) oraz przedostatnie spotkania Matematyki dla Myślących ze wszystkich poziomów.


19 I w IM UWr odbędą się ostatnie w tym semestrze zajęcia Klubu Shogi (japońskich szachów) prowadzone przez Dawida Paradowskiego (absolwenta V LO Ww).


19 I odbędzie się II etap III Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego.


20 I mija termin przesyłania rozwiązań zadań z I etapu XVII Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych (XXXIV Mistrzostw Międzynarodowych) organizowanych przez PWr.


22 I rozegrana zostanie III seria eliminacyjna XIX edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych. Kierownikiem DMM jest Marcin Preisner z IM UWr.


W dniach 24-27 I odbędą się otwarte międzynarodowe internetowe zawody II Olimpiady Lingwistycznej Online (rozgrywane w językach: angielskim, rosyjskim albo ukraińskim). Konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych.


Do 25 I przyjmowane są zgłoszenia do X edycji doskonalących studiów podyplomowych dla nauczycieli NMNM prowadzonych przez IM PAN.


Do 6 II przyjmowane są zgłoszenia do VI edycji konkursu Matematyka i Ekonomia dla klas 4-6 SP i XIII edycji tego konkursu dla klas 7-8 SP organizowanych przez DODN. Eliminacje szkolne odbędą się 25 II.


W dniach 7-8 II w IM UWr odbędzie się etap okręgowy LXXI Olimpiady Matematycznej.


W dniach 7-10 II w Toruniu odbędzie się XXIX Konferencja Krajowa Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki.


W dniach 10-16 II odbędzie się wyjazd nauczycieli Matematyczny Petersburg. Zostały dwa miejsca.


W dniach 10-23 II w województwie dolnośląskim trwają ferie zimowe.


Powrót na górę strony