Na czasie

Na czasie

Przyjmowane są zgłoszenia na Międzyszkolne Kółka Matematyczne prowadzone w IM UWr. Formularz online jest tutaj. Zajęcia zaczną się w październiku.


W dniach 9-21 IX odbywa się w Milówce V edycja międzynarodowego obozu dla utalentowanych uczniów szkół średnich Maths Beyond Limits.


18 IX w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej (Rynek 58) odbędzie się wykład Małgorzaty Mikołajczyk (IM UWr) "Matematyka w poezji konkretnej" towarzyszący wystawie "Poezja konkretna Stanisława Dróżdża" prezentowanej tamże do 10 X. Kustoszem wystawy jest Ewa Długosz (absolwentka IM UWr).


W dniach 18-21 IX w Rzeszowie odbędzie się XXIX Szkoła Dydaktyki Matematyki nt. Edukacja matematyczna jutra: cele, wyzwania, potrzeby.


W dniach 19-25 IX we Wrocławiu odbywa się XXII Dolnośląski Festiwal Nauki pod hasłem "Między duchem a materią pośredniczy matematyka". 20 IX na WMI UWr odbędą się wykłady popularnonaukowe.


Od 19 IX w galerii "Łącznik" w IM UWr ponownie można zwiedzać wystawę Sto lat Bolesława Gleichgewichta, przygotowaną jako jeden z elementów obchodów tego wspaniałego jubileuszu. Kuratorem wystawy jest Piotr Borodulin-Nadzieja.


Do 21 IX przyjmowane są (za pomocą formularza on-line) zapisy szkół na XVII Matematyczny Marsz na Orientację, który odbędzie się 5 X w Parku Przyrody w Brzegu. Gospodarzem zawodów będzie I LO w Brzegu. Lista startowa będzie opublikowana 27 IX.


21 IX w IM UWr odbędą się kolejne zajęcia kursu dla nauczycieli Eksperymenty matematyczne.


23 IX nastąpi równonoc jesienna. Słońce tego dnia wzejdzie dokładnie na wschodzie, a zajdzie na zachodzie.


W dniach 29 IX - 2X odbędą się w Kirchheim (Niemcy) XIV Mistrzostwa Świata w Sudoku z udziałem wicemistrza Polski, wrocławianina Piotra Gdowskiego - studenta informatyki na UWr.


30 IX mija termin wysyłania I serii zadań eliminacyjnych z LXXI Olimpiady Matematycznej.


30 IX obchodzimy Dzień Chłopaka.


Powrót na górę strony