Na czasie

Na czasie

24 V w IM PAN w Warszawie odbędzie się wykład laureata III edycji konkursu na nagrodę im. Kamila Duszenki - Thomasa Koberdy z University of Virginia (USA) nt. Maszyna Turinga, teoria złożoności i kryptografia. Wykład będzie powtórzony 1 VI o 12.45 w IM UWr.


25 V zostanie rozegrany finał XVIII Dolnośląskich Meczów Matematycznych w kategorii liceów pomiędzy I LO Olesno a III LO Wrocław.


25 V w IM UWr w ramach Wrocławskich Spotkań Matematycznych wykład nt. "Gry topologiczne" wygłosi Damian Matuszak (IM UWr).


25 V w IM UWr w ramach Międzyszkolnych Kółek Matematycznych odbędą się ostatnie spotkania Matematyki dla Myślących Seniorów (s. 601) i kółka olimpijskiego Juniorów (s. 601), a 1 VI - MdM Juniorów (s. WS).


25 V w sali 711 IM UWr w godz. 11-14 odbędzie się spotkanie Klubu shogi prowadzonego przez absolwenta WMI UWr Wojciecha Jedynaka.


W dniach 25-31 V odbędzie się w Szczyrku obóz Olimpiady Matematycznej Juniorów.


26 V obchodzimy Dzień Matki.


Zaplanowana na 26 V gra miejska "Śladami matematyków lwowskich po Wrocławiu" nie odbędzie się z powodu protestu nauczycieli.


Do 31 V przyjmowane są zgłoszenia na 120-godzinny kurs zawodowego języka angielskiego dla nauczycieli EMT - English for Mathematics Teachers. Zajęcia rozpoczną się 22 VI.


Do 1 VI trwa konkurs ogłoszony przez oddział krakowski PTM p.n. Matematyka mi w duszy gra na piosenkę, której motywami przewodnimi będą: matematyka, postacie znanych matematyków, pojęcia matematyczne, obchody 100-lecia PTM lub Jubileuszowy Rok Matematyki.


1 VI w IM UWr rozegrane będą XVII Mistrzostwa Polski w Geometrii Elementarnej.


1 VI w Warszawie (w godz. 11-16) odbędą się III Mistrzostwa Polski Juniorów w Shogi (w grupach do lat 12, 15 i 18). Zapisy chętnych do 25 V mejlowo na adres wjedynak@gmail.com.


Nadfinałowe Mecze Matematyczne zostaną rozegrane: 5 VI w IM Uniwersytetu Gdańskiego pomiędzy Gdańskim Autonomicznym GM i GA PWr Wrocław, 7 VI w II LO w Gnieźnie pomiędzy LO 3 Gdynia, LO 2 Gniezno i zwycięzcą finałowego meczu luicealnego we Wrocławiu oraz 11 VI pomiędzy Gdańską Autonomiczną SP oraz SP 3 Wrocław.


Zaplanowane na 8 VI Mistrzostwa Wrocławia w Szybkim Liczeniu nie odbędą się z powodu trwającego protestu nauczycieli.


12 VI mija termin nadsyłania prac na konkurs Matematyka, Informatyka i Analiza Danych w komiksie organizowany przez Wydział MiNI Politechniki Warszawskiej, Fundację SmarterPoland i redakcję miesięcznika Delta.


W dniach 11-22 VIII odbędzie się wakacyjny wyjazd nauczycieli p.n. Matematyczny Kazachstan i Kirgistan. Nie ma już wolnych miejsc.


W galerii "Pod Hugonem" do 21 IX trwa wystawa prac finalistów X edycji ogólnopolskiego konkursu matematycznego origami Żuraw.


Powrót na górę strony