Na czasie

Na czasie

23 VI obchodzimy Dzień Ojca i zaczynają się wakacje!


W dniach 24-27 VI odbędą się w Klosterneuburgu (Austria) XVIII Czesko-Polsko-Słowackie Zawody Matematyczne. W składzie reprezentacji Polski jest Łukasz Orski z GA PWr Wrocław.


W dniach 29 VI - 1 VII odbędą się na PWr II Mistrzostwa Europy Juniorów w Shogi.


3 VII poznamy wyniki tegorocznych matur.


W dniach 5-8 VII odbędzie się na Wydziale Matematyki i Informatyki UWr międzynarodowa konferencja lingwistyki matematycznej QUALICO nt. Information in language: coding, extraction and applications. Konferencję poprzedzą warsztaty i konkurs lingwistyki matematycznej.


W dniach 5-10 VII odbędzie się w Warszawie XXIII Szkoła Dydaktyki Matematyki Quality Class z udziałem studentów z IM UWr. Zaraz po niej w dniach 11-14 VII odbędzie się międzynarodowa konferencja Contemporary Mathematical Education.


W dniach 7-14 VII odbędzie się w Cluj-Napoca [czyt. kluż napoka] w Rumunii LIX Międzynarodowa Olimpiada Matematyczna. Zawodnikiem rezerwowym w składzie reprezentacji Polski jest Łukasz Orski z GA PWr Wrocław.


W dniach 15-19 VII odbędzie się w Mostaganem (Algieria) międzynarodowa konferencja dydaktyki matematyki CIEAEM 70.


22 VII obchodzimy Dzień Aproksymacji Liczby Pi.


27 VII będzie można obserwować najdłuższe w XXI wieku całkowite zaćmienie Księżyca widoczne z Polski. Zjawisko potrwa 1 godzinę 42 minuty i 57 sekund.


W dniach 11-26 VIII odbędzie się wakacyjny wyjazd nauczycieli Matematyczny Uzbekistan.


W dniach 24-28 VIII w Woli Duckiej (pod Warszawą) odbędzie się LVIII Szkoła Matematyki Poglądowej nt. Analogie.


Laureatem czwartej edycji Nagrody im. Kamila Duszenki został Alessandro Sisto z Wydziału Matematyki Politechniki w Zurychu (Eidgenössische Technische Hochschule).


Powrót na górę strony