Na czasie

Na czasie

Na studia matematyczne przyjęto w tym roku: na UWr 224 osoby, na PWr 88 osób oraz na ISIM (Indywidualne Studia Informatyczno-Matematyczne) - 26 osób, w tym 13 laureatów olimpiad.


Ogłoszono wyniki tegorocznych Portalowych Lig Zadaniowych: podstawówkowej, gimnazjalnej, licealnej, z geometrii elementarnej, z lingwistyki matematycznej, z historii matematyki, ligi łamigłówkowej, kalkulatorowo-komputerowej i dla tropicieli wrocławskich skarbów. Nagrody zostały wysłane do laureatów pocztą.


Z LIX Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej w Cluj-Napoce [czyt. kluż napoce] w Rumunii reprezentacja Polski wróciła z jednym złotym i pięcioma srebrnymi medalami, zajmując drużynowo 9 miejsce na 116 krajów.


W dniach 10-27 VIII odbędzie się wakacyjny wyjazd nauczycieli Matematyczny Uzbekistan.


W dniach 24-28 VIII w Woli Duckiej (pod Warszawą) odbędzie się LVIII Szkoła Matematyki Poglądowej nt. Analogie.


W dniach 29-30 VIII odbędzie się w Paryżu finał XXXII Mistrzostw Międzynarodowych w Grach Matematycznych i Logicznych. W składzie reprezentacji Polski jest 12 zawodników z Wrocławia.


Od 1 IX można zapisywać się na zajęcia Kółek Matematycznych prowadzonych w IM UWr od października 2018.


Od 1 IX przyjmowane są zapisy grup na imprezy XXI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w IM UWr, który odbędzie się w dniach 20-26 IX.


W dniach 13 i 14 IX na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej (ul. Koszykowa 75) odbędzie się IV Ogólnopolski Dzień Popularyzacji Matematyki.


Do końca września w galerii "Łącznik" można zwiedzać wystawę “Mathematics, Humanities, Technology".


Laureatem czwartej edycji Nagrody im. Kamila Duszenki został Alessandro Sisto z Wydziału Matematyki Politechniki w Zurychu (Eidgenössische Technische Hochschule).


Powrót na górę strony