Na czasie

Na czasie

W dniach 18-20 XII odbędzie się próbny egzamin 8-klasisty organizowany przez OKE.


20 XII rozegrana będzie II kolejka eliminacyjna XVIII edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych. W rozgrywkach bierze udział 95 szkół.


Do 20 XII przyjmowane są zgłoszenia na LIX Szkołę Matematyki Poglądowej n.t. "Matematyka i komputery", która odbędzie się w dniach 15-18 II w Woli Duckiej. W programie jest wykład i pokaz maszyn liczących prof. Macieja Sysły (II UWr).


21 XII upływa termin zgłoszeń szkół do XX edycji konkursu Mat organizowanego przez firmę JERSZ. Konkurs odbędzie się 10 I.


21 XII wypada przesilenie zimowe, czyli najdłuższa noc w roku.


Od 24 XII rozpoczną się ferie świąteczne w szkołach.


5 I w IM UWr odbędą się zajęcia kółka olimpijskego JUNIORÓW (s. 601), a 12 I Matematyki dla Myślących MŁODZIKÓW (s. 601) i SENIORÓW (s. 607).


10 I odbędzie się etap wojewódzki XVI Dolnośląskiego Konkursu Matematycznego zDolny Ślązaczek organizowanego przez DODN.


12 I odbędą się w IM UWr zawody II stopnia XIV edycji Olimpiady Matematycznej Juniorów, a także posiedzenie seminarium olimpijskiego dla nauczycieli. Zajęcia poprowadzi Jarosław Wróblewski.


12 I w sali 711 IM UWr w godz. 11-14 odbędą się kolejne zajęcia Klubu shogi prowadzone przez absolwenta WMI UWr Wojciecha Jedynaka.


13 I zagra XXVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Do 16 I przyjmowane są zgłoszenia do XIV Wrocławskiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez LO 6.


17 I (czwartek!) o godz. 17:15 w sali 601 IM UWr w ramach seminarium I3 = Inspiracja * Indywidualizacja * Interdyscyplinarność odbędą się warsztaty modelarskie Piotra Pawlikowskiego (I LO Kluczbork) n.t. "Zaplatane wielościany".


Do 17 I w galerii "Pod Hugonem" w IM UWr można zwiedzać wystawę modeli ażurowych Piotra Pawlikowskiego - nauczyciela z I LO w Kluczborku.


Do 18 I przyjmowane są zgłoszenia na XXIX Zimową Szkołę Matematyki, która odbędzie sie w dniach 28 II - 1 III w Lewinie Kłodzkim.


19 I w IM UWr odbędzie się finał konkursu lingwistyki matematycznej Wieża Babel dla szkół podstawowych.


20 I o godz. 15 w cyklu Walk & Talk po wystawie "Medytacje Fibonacciego i sztruksowy królik wobec Katarzyny Kobro" w Muzeum Współczesnym Wrocławia oprowadzać będzie Małgorzata Mikołajczyk z IM UWr. Wstęp wolny.


Powrót na górę strony