luty 2023

Data ostatniej modyfikacji:
2023-07-18

Zad. 1. Rozwiąż rebus.

Zad. 2. Zenek obchodzi urodziny 28 lutego. Pewnego roku w lutym było 5 poniedziałków. Na jaki dzień tygodnia wypadły wówczas urodziny Zenka?

Zad. 3. Rozwiąż łamigłówkę architekta. Przy każdym domku (na sąsiednim polu) umieść zbiornik z gazem ogrzewającym domek. Domki z ich zbiornikami połącz pionową lub poziomą rurą.Pola ze zbiornikami nie mogą się stykać (ani bokiem, ani rogiem). Liczby na zewnątrz diagramu oznaczają, ile jest zbiorników w każdym wierszu lub kolumnie. W odpowiedzi podaj zawartość pól oznaczonych literami A, B, C, D. Jeśli w danym polu jest zbiornik, podaj 1, w przeciwnym razie podaj 0.

 

Wyniki: 

W tym miesiącu punkty zdobyli:

  • 3 - Bogusz Boliński I LO Kraków, Agata Centkowska - informatyk z Biela, Krzysztof Danielak - programista z Jeleniej Góry, Monika Kosek gospodyni domowa z Wrocławia, Joanna Koścień - nauczycielka z Piekar Śląskich, Agata Leśnicka - programistka z Gdańska, Krystyna Lisiowska - redaktor z Warszawy, Piotr Mazur - specjalista systemów ERP ze Złotoryi, Edward Nowicki - informatyk z Poznania, Andrzej Piasecki - administrator IT z Oleśnicy, Emilia Stadnicka I LO Kraków, Tomasz Tomiczek - nauczyciel z Lipowej, Michał Węgrzyn - ALO PWr Wrocław,
  • 2,5 - Daria Bumażnik - doktorantka na Wydziale Chemii UWr,
  • 1 - Natalia Lodzińska SP 41 Kraków.

 

Odpowiedzi: 

Zad. 1. Idą ferie zimowe (i, D, Ą, Fe, r, i, E, z i M, O w e).

Zad. 2. Zenek miał urodziny w niedzielę. Skoro w lutym było 5 poniedziałków, to były w nim cztery pełne tygodnie i jeszcze jeden dzień, co daje 29 dni. Luty musiał rozpocząć się i skończyć poniedziałkiem, czyli 28 II była niedziela.

Zad. 3. ABCD = 0011. Pełne rozwiązanie przedstawia rysunek.

 

Powrót na górę strony