Witold Bednarek - nauczyciel w I LO w Łodzi
Salonik matematyczny "Od smyka do matematyka"
ul. Racławicka 11/1B (wejście po schodach od podwórza)
53-149 Wrocław
tel. 71 361 27 41
http://www.matematyka-sklep.pl
czynne: poniedziałek-piątek, godz. 9:00-17:00
Zbiór zadań pomagający samodzielnie przygotować się do konkursów matematycznych. Na początku cztery tematy opracowane są poprzez przykłady z pełnymi rozwiązaniami. Są to:
- równania diofantyczne,
- zasada szufladkowa,
- nierówność między średnią arytmetyczną i geometryczną,
- konstrukcje geometryczne.
Dalsza część książki zawiera 40 zestawów po pięć zadań z różnych działów matematyki i o różnym stopniu trudności oraz 100 zadań sprawdzających do samodzielnego rozwiązania. Na końcu znajduje się indeks, w którym zadania z poszczególnych zestawów przypisano do odpowiednich działów, co ułatwia tematyczny wybór zadań. Ponadto do wszystkich zadań podano wskazówki.
Zadania w zbiorze realizują następujące tematy:
- liczby pierwsze, całkowite, rzeczywiste,
- zapis dziesiętny,
- podzielność,
- wyrażenia algebraiczne,
- równania i nierówności,
- funkcja liniowa,
- funkcje z wartością bezwzględną,
- trójkąty i wielokąty,
- okręgi i koła,
- bryły,
- prawdopodobieństwo.

W jakim mieście położonym na tej samej szerokości geograficznej co Wrocław 1 maja słońce wzeszło o 6:15? Odpowiedź znajdziesz w Lidze Zadań „Z kalkulatorem i komputerem”.
Rozkwitają kasztany. To znak, że zaczyna się maturalna gorączka. Polecamy wzorcowe rozwiązania arkuszy archiwalnych z matematyki na stronie
Zapraszamy do malowniczego Kluczborka na Opolszczyźnie, gdzie do 27 V w muzeum regionalnym można zwiedzać wystawę modeli wielościanów z naszej portalowej Galerii autorstwa Piotra Pawlikowskiego.
