Programy komputerowe


Redaktor działu:
Justyna Siestrzeńcewicz-Bohusz (justynabohusz(at)wp.pl)
nauczycielka w SP nr 3 we Wrocławiu


Euclidea

Jest to darmowe narzędzie służące do nauki konstrukcji geometrycznych i treningu zadaniowego w geometrii. Nie wymaga to tworzenia konta ani logowania się. Wygląd strony jest bardzo przejrzysty, a jej działanie - intuicyjne,  jednak opisy są dostępne jedynie w językach angielskim i rosyjskim. Dużą zaletą jest łatwy dostęp do instrukcji, która zawiera potrzebne podpowiedzi i niezbędne informacje.


Kahoot - interaktywne quizy

To system do łatwego i sprawnego tworzenia i rozgrywania interaktywnych quizów. Poza niezwykle prostą stroną techniczną i organizacyjną, umożliwia natychmiastowy dostęp do wyników i statystyk. Wymaga od autora wcześniejszego przygotowania testu w systemie Kahoot, posiadania rzutnika multimedialnego i połączenia z internetem do wyświetlania kolejnych pytań, a od uczestników - posiadania smartfona z dostępem do internetu.  


Scratch

To wizualny język do nauki programowania pozwalający dzieciom wyrażać siebie w sposób twórczy, wykorzystując przy tym najnowsze technologie. Siedząc przed komputerem mogą one eksperymentować i rozwijać umiejętność współpracy, ucząc się od siebie nawzajem, istnieje bowiem społeczność online - młodych twórców interaktywnych programów, gier i animacji w środowisku Scratch. Jest to program darmowy, który działa w różnych systemach operacyjnych. Można go zainstalować na dysku i pracować w trybie offline lub - w najnowszej wersji - pracować w chmurze. Wystarczy mieć komputer z przeglądarką internetową i dostęp do sieci.


Testico

Interaktywny System Testowania "Testico Edu" to zestaw do szybkiego tworzenia i wygodnego przeprowadzania testów wielokrotnego wyboru z użyciem bezprzewodowych pilotów, na komputerach w pracowni szkolnej lub za pośrednictwem internetu. System sam sprawdza odpowiedzi, oblicza wyniki i wystawia oceny, a także tworzy opracowania statystyczne wyników.


GeoGebra

To bezpłatne oprogramowanie dla nauczycieli, uczniów, studentów i osób zainteresowanych matematyką. Łączy opcje algebraiczne, analityczne, geometryczne i statystyczne. Upraszcza symbolicznie wyrażenia algebraiczne, rysuje wykresy, wykonuje dynamiczne konstrukcje geometryczne, ma wbudowany arkusz kalkulacyjny i funkcje statystyczne. Może być wykorzystane do wizualizacji pojęć i związków matematycznych oraz do wykonywania obliczeń numerycznych i uproszczeń algebraicznych.

Powrót na górę strony