Linkowisko


Redaktor działu:
Wojciech Głodek (wgłodek(at)uni.wroc.pl)
pracownik Biura Promocji UWr
Data ostatniej modyfikacji:
2011-12-26

W tym miejscu zebraliśmy linki do stron polecanych przez redakcję WPM oraz zgłoszonych nam przez użytkowników portalu. Możesz zgłosić nową stronę używając zamieszczonego niżej formularza. Po zweryfikowaniu link pojawi się we właściwym dziale w ciągu 72 godzin. Redakcja Portalu zastrzega sobie prawo zmian i uzupełnień w zaproponowanym opisie strony.

Linki do stron matematycznych:

  • konkursów,
  • czasopism,
  • muzeów i wystaw,

oraz

  • wydawców książek,
  • producentów pomocy naukowych,
  • organizatorów konferencji

zamieszczamy również w działach POLECAMY oraz DODATKI DLA NAUCZYCIELA, przy opisach poszczególnych tematów, ale zapraszamy do zgłaszania takich stron za pomocą formularza.

 

Strona matematyczna

Polecam wszystkim uczniom gimnazjum i liceum stronę, gdzie matematyka jest omówiona w postaci multimedialnych filmów matematycznych. W serwisie można znaleźć odpowiedzi do testu gimnazjalnego i matury z matematyki. Zapraszam na MatFiz24.pl

Strony warte uwagi

Do spisu warto dodać stronę http://wolframalpha.com oraz http://obliczone.pl. Pierwsza to potężny kalkulator matematyczny rozwiązujący nawet skomplikowane problemy, druga zawiera kalkulatory matematyczne, a dodatkowo setki zadań z rozwiązaniami z matematyki wyższej.

Tabliczka mnożenia

Polecam stronę do sprawdzenia umiejętności tabliczki mnożenia do stu: http://aztekium.pl/Mistrz , a także stronę do nauki tabliczki mnożenia http://aztekium.pl/Tabliczka

Powrót na górę strony