Podręczniki i programy


Redaktor działu:
Magdalena Siankowska (magdasianko(at)wp.pl)
studentka matematyki UWr


Podstawa programowa do matematyki

Przy okazji reformy struktury szkół w Polsce zaproponowanej przez rząd "Dobrej zmiany" (idącej pod prąd nie tylko zmian wprowadzonych w wyniku poprzedniej reformy, które przez 20 lat funkcjonowania nieźle sprawdziły się w praktyce, ale przede wszystkim pod prąd tego, co dzieje się aktualnie w edukacji na całym świecie), zaproponowano reformę podstawy programowej. O ile pieczęć szkoły i nowy nagłówek na świadectwie ma dla przyszłości ucznia niewielkie znaczenie, o tyle realizowany program już nie. A jeśli chodzi o matematykę, zaproponowane zmiany nie wróżą nic dobrego.


Matematyka z plusem dla GIM

Podręczniki te są bardzo konsekwentną kontynuacją serii dla szkoły podstawowej. Skupiają się głównie na realizacji podstawy programowej. Nie rozwijają jednak motywacji i zdolności uczniów zainteresowanych matematyką. Ich mocną stroną jest staranne opracowanie tematów dotyczących szkolnej algebry.


Matematyka z plusem dla SP

Podręczniki z tej serii cieszą się dobrą opinią wśród nauczycieli i uczniów, którzy z nich korzystają. Są dobrze przystosowane do podstawy programowej, a wiele zadań odpowiada tym, jakie pojawiają się na sprawdzianie kompetencji. Nauczyciele chwalą rozkład materiału i jego dostosowanie do możliwości uczniów. Pozytywnie wyrażają się o nich zwłaszcza początkujący adepci nauczania - stażyści i praktykanci.

Powrót na górę strony