rok szkolny 2019/20

Data ostatniej modyfikacji:
2020-10-27

W roku szkolnym 2019/20 zapraszamy do trzynastej edycji Ligi Zadaniowej dla uczniów szkół podstawowych. Zadania są przeznaczone dla uczniów klas IV-VI. Uczniów klas VII i VIII SP zapraszamy w tym roku do rozwiązywania zadań z Ligi Zadaniowej Juniorów.

Zwracamy uwagę na zmiany w regulaminie Ligi spowodowane wprowadzeniem przepisów RODO.

Poniżej znajdziecie zadania z poszczególnych miesięcy z rozwiązaniami i podsumowaniem wyników rywalizacji.

 

Wyniki ligi zadaniowej 2019/2020

Kiedy należy spodziewać się opublikowania wyników ligi zadaniowej 2019/2020?

Liga zadaniowa 2019/2020 Brak wyników końcowych

Słabo to wygląda ze strony organizatorów ligi. Żadnych informacji odnośnie do wyników zakończenia sezonu 2019/2020 pomimo pytań. Rok temu był to 05.08 dwa lata temu 25.07. Miejmy nadzieję że w tym roku nie powtórzy się scenariusz z 2016/2017, w którym wyniki do dziś nie zostały opublikowane. Szkoda tylko dzieci, które czekają...

Smuteczek

Z tego wynika, że nie tylko nie będzie podsumowania ligi, ale i nowej edycji. Smuteczek.

Czy nie będzie?

Czy nie będzie, to nie wiem. Ligi geometryczna i kalkulatorowa wystartowały normalnie, więc chyba jest szansa, że nowe edycje pozostałych lig będą. Pytanie tylko - kiedy.

Konkurs

Szanowni rodzice. Może wśród nas jest prawnik, który pomoże w napisaniu pozwu przeciwko organizatorom konkursu, a jest to przecież Katedra Matematyki UW. Tak dla przykładu za lekceważenie dzieci i rodziców oraz łamanie Regulaminu Konkursu? Tak tylko sugeruję.

Gruba przesada

Myślę, że pozew to gruba przesada. Ostatnio w podobnej sytuacji był po prostu problem z finansowaniem. Obawiam się że teraz może być podobnie. Szkoda tylko, że podobnie jak wtedy, komunikacja z uczestnikami jest w zasadzie niewielka i że w taki sposób zniechęca się w zasadzie do brania udziału w większości lig (co może wzmacniać problem z finansowaniem i taka wzajemna spirala powstanie).

Podsumowanie ligi

Uważam, że brak podsumowania ligi ze strony organizatorów jest niepoważny. Mogę zrozumieć brak finansów, ale podsumować należało. Wystarczyło uczciwie dzieciom to przekazać. Milczenie ze strony organizatorów to jawne lekceważenie i dawanie złego przykładu - zaczynamy coś i nie kończymy. Uważam, że podsumowanie i wydrukowanie choćby dyplomów, to nie jest wielki koszt. Może się odbyć bez nagród rzeczowych.

Powrót na górę strony