*****
Wrocławska fizyczka Olga Malinkiewicz została finalistką konkursu European Inventor Award 2024 w kategorii "małych
i średnich przedsiębiorstw" za opracowanie technologii drukowania cienkich i elastycznych ogniw słonecznych. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 9 VII na Malcie.

Zagłosuj w konkursie publiczności na polski projekt

Ostatnio dodane

  MATEMATYCZNY WROCŁAW › Wrocławskie sukcesy › Trenażer laparoskopowy
Grant dla wrocławskiego studenta na inteligentną pomoc dla młodych medyków.
DONIESIENIA › Doniesienia z Mat-świata > Maria na topie
Ranking "BBC Historia" najbardziej wpływowych kobiet wszech czasów.
POLECAMY > Gry logiczne > Wypożyczalnie gier
Co robić w czasie ferii spędzanych przymusowo w domu? Wypożycz planszówki.
ROZMAITOŚCI > Matematyczne origami > Zaplatane sześciany
Efektowne bryły plecione na wiele sposobów do wykonania w zimowe wieczory.
MAT-ŚWIAT > Historia matematyki > Ekonomia na przedwojennej maturze
Konkurs! Zmierz się z zadaniami ze starych matur z matematyki.

Wrocławskie sukcesy

Zwycięzcy CPS
Na XII Czesko–Polsko–Słowackich Zawodach Matematycznych Juniorów (z udziałem laureatki I stopnia XIX Olimpiady Matematycznej Juniorów - Marii Kulyk - SP 3 Wrocław) reprezentacja Polski zajęła I miejsce, a zespół Maszy zajął jedno z dwóch I miejsc w zawodach drużynowych.
czytaj dalej
Mistrzowie Sudoku
W XI Mistrzostwach Dolnego Śląska w Sudoku zwyciężyli w poszczególnych kategoriach wiekowych: Marie Łobos SP Młody Kopernik Wałbrzych (kl. 1-3), Maciej Wiśnik SP 364 W-wa (kl. 4-6), Wiktor Swarczyński SP Młody Kopernik W-ch (kl. 7-8), Paweł Czujowski ALO PWr (szkoły srednie) i Marta Wasińska z Krakowa (dorośli).
czytaj dalej
Zwycięzca E(x)plory
Piotr Węgrzyn - zwycięzca XII edycji konkursu naukowego E(x)plory 2023 (jako uczeń XIV LO Ww, obecnie student informatyki na UWr) - zdobył III miejsce w kategorii Embedded Systems za projekt procesora z systemem oprogramowania na konkursie młodych naukowców - Regeneron International Science and Engineering Fair w USA.
czytaj dalej
Mistrz Łamigłówek
W finale XXVII Mistrzostw Polski w Łamigłówkach brązowy medal zdobył Tomasz Skalski z WM PWr (absolwent III LO Ww).
czytaj dalej
Zwycięzcy gry miejskiej
Grę miejską Śladami matematyków lwowskich po Wrocławiu wygrały patrole w składzie: Jagna Łaźniak, Michał Owczarz, Jędrzej Wiśniewski (MdM LO), Mariia Kylyk, Michał Maciołka, Jakub Matuszewski (MdM OMJ) oraz Dawid Frąszczak, Marcel Urbański i Kacper Wołowiec.
czytaj dalej

Na czasie

Kolejne spotkania Międzyszkolnych Kółek Matema-tycznych odbędą się: 23 V - MdM Juniorów, 28 V - MdM Młodzików.


Do 24 V przyjmowane są zgłoszenia na XXIII Letni Obóz Naukowy, który odbędzie się w Polanicy-Zdroju w dniach 15-19 VI. Zgłoszeń uczniów mogą dokonać wyłącznie nauczyciele.


W dniach 25-26 V we Wrocławiu odbędzie się finał krajowy XXXVIII Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych organizowany przez WM PWr.


27 V odbędzie się mecz finałowy XXII edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych w kategorii Młodzików pomiędzy szkołami SP 1 i SP 7 Wrocław.


Do 27 V trwa korespondencyjny etap eliminacyjny I Olimpiady AI. Najlepszych 30 osób będzie zaproszonych do finału krajowego, rozgrywanego w dniach 15–21 VI podczas obozu naukowego w Krzyżowej. 4-osobowa reprezentacja Polski weźmie udział w I Międzynarodowej Olimpiadzie AI w Burgas (Bułgaria) 9-15 VIII.


Do 30 V przyjmowane są zgłoszenia do XXII Mistrzostw Polski w Geometrii Elementarnej, które odbędą się we Wrocławiu 8 VI.


W dniach 30 V - 2 VI  odbędzie się wyjazd nauczycieli Matematyczny Madryt (w ramach projektu "Poznajemy matematyczną Europę").


Do 31 V przyjmowane są zgłoszenia do Pucharu Świata Juniorów w Szybkim Liczeniu, które odbędą się w Bielefeld (Niemcy) w dniach 21-23 IX.


Do 2 VI przyjmowane są zgłoszenia na 120-godzinny kurs zawodowego języka angielskiego dla nauczycieli matematyki English for Mathematics Teachers, który odbędzie się w dniach 24 VI - 4 VII w IM UWr.


W dniach 2-7 VI w Świętej Katarzynie odbędzie się obóz naukowy OMJ z udziałem wrocławskich laureatów III stopnia XIX Olimpiady Matematycznej Juniorów: Wiktora Gatnera (SP 3) i Zuzanny Czubińskiej (SP 76). W dniach 9-16 VI odbędzie się tam obóz na poziomie OM, na który zakwalifikowani zostali: laureat II stopnia - Krzysztof Suligowski (SP Parnas) i III stopnia Jan Kropidłowski (SP 76).


W dniach 2-15 VI w Mszanie Dolnej odbędzie się Obóz Naukowy LXXV Olimpiady Matematycznej. Wezmą w nim udział laureaci OM: III stopnia - Mateusz Wawrzyniak i IV stopnia - Rafał Żebruń (obaj ALO PWr). W dniach 12 VI - 4 VII Mateusz weźmie też udział w Międzynarodowym Letnim Obozie Matematycznym w Pekinie.


W dniach 3-6 VI odbędzie się w Krakowie VI międzynarodowa interdyscyplinarna konferencja naukowa Transgresje Matematyczne organizowana przez IM UKEN. Adresatami są dydaktycy i nauczyciele matematyki, pedagodzy i psycholodzy zainteresowani edukacją matematyczną.


8 VI o godz. 10 w sali 25 II UWr odbędzie się test kwalifikacyjny dla kandydatów do  uniwersyteckich klas VII o profilu matematyczno-informatycznym, które zostaną otworzone po raz szósty od 1 IX w  SP 3 (ul. Bobrza, www) oraz w SP nr 76 (ul. Wandy, www ). W tym samym czasie w sali 119 odbędzie się  spotkanie dla rodziców kandydatów. Tu są szczegółowe informacje, a tu - testy egzaminacyjne z poprzednich lat: 2018, 2019, 2021, 2022, 2023.


10 VI w Poznaniu odbędzie się mecz reprezentacji Dolnego Śląska i Wielkopolski w konkursie kombinatoryczno-algorytmiczno-logicznym Koala.


Powrót na górę strony